Atatürk’ün Milli Eğitim Bakanı , Mustafa Necati…KURAN’I TARİHE GÖMDÜK DİYECEĞİ SAATTE, NASIL ÖLDÜ…?

Merhum Onk. Dr.Haluk Nurbaki’nin babası, 1920 li yıllarda Konya’da neşriyat yapan BABALIK gazetezinin baş yazarıdır. Onun anlatımına göre1929 yılınrda, bir gün devrin meşur Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati Konya’ya yeni harflerin üstünlüğünü anlatmak için kongerans vermek üzere gelir. Şehrin ilan tahtalarına” eski harflerle birlikte Kuran’I da gömdük” yazan ilanlar asılarak, ertesi gün saat 10’da konferans verileceği belirtilip halk davet edilir.
O akşam Mustafa Necati onuruna mükellef bir ziyafet verilir Yemekten sonra bakan apandisit ağrıları çekmeye başlar. Hemen hastaneye kaldırılıp ameliyat edilir. Ameliyat başarılı olur. Gece vakti yattığı yatağın yan demir kollarının ikiside bir anda kırılır ve bakan yere düşer. Ameliyat yeri patlar. Tüm çabalara ramen, konferans vereceği saat 10’da geberir.O konferansta Kuran’ı da eski harflerle birlikte tarihe gömdüklerini söyleyemeden. Kendisi topraga gömülür. Yıl 1929 dur.
Bu hatıra, Cumhuriyetin ilk yıllarında, devlet ricalinin büyük bir kısmının zihniyetinin nasıl olduğu ndktasında açıklayıcı bir fikir vermektedir. Masonik zihniyete sahip İttihatçı artıkları,ne eski yazıyı ne de Kuran’ı gömebildiler.Ancak bu millet onları lanet ederek tarihe gömdü. Cena bı Allah, ” onlar hesap mı yaptıklarını sanıyorlar. Hesabın iyisini biz yaparız” demektedir. Allah var keder yok…Yeter ki kul olalım…

1 Comment

SENDE SUSACAKMISIN?
YILLAR ÖNCE YANLIŞLIKLA MİLLİ EĞİTİM BAKANI DAHİ OLMUŞ BİR SOYSUZ KUR-AN-I KERİMİ YAKTIRIP KALDIRTMAYA ÇALIŞTI VE O GECE KONYADA HASTANEDE TEDAVİ EDİLİRKEN DÜŞEREK GEBERDİ GİTTİ.. DAHA DÜN İSE TÜRK VE İSLAM TOPLUMLARINDA DİNSİZLER KATLİAMLAR YAPTILAR..HALENDE YAPILIYOR…KATLEDİLENLER HEP MÜSLÜMAN TÜRKLER.. KATLEDENLER… !!! MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN ALÇAK DÜŞMANLARI… FAS-TUNUS-CEZAYİR-BANGALDEŞ- BOSNA-ÖZBEKİSTAN-AFGANİSTAN.. MISIR- İRAN–IRAK TÜRKİ CUMHURİYETLER VE DAHA BİR ÇOKLARI .. NE ÇIKTIYSA İÇİMİZDEKİ SOYSUZLARDAN ÇIKTI DIŞARIDAN BİZE KİMSENİN GÜCÜ YETMEDİ HEP İÇİMİZDEN ALÇAKLARI SATIN ALDILAR.KATLİAM SENAR YOLARINI İNGİLİZLER YAZAR AMERİKALILAR OYNAR. SONUN BAŞLANGICI S U R İ Y E … ARDINDAN YOKSA T Ü R K İ Y E Mİ?3. DÜNYA SAVAŞININ GÜÇ DENGELERİ SAPTANIP PROVALARI YAPILIYOR MİLLET-MİLLİYET- DİN- VATAN- KUR-AN-İSLAM-BİRLİK-BERABERLİK-HUZUR- SEVGİ-İMAN ve TOPLUM HAYATINDA MUVAFFAK OLANLAR TÜRKLERDİ… MÜŞRİK MİLLETLER BUNU HEP KISKANDI, BİZLER ONLARIN DİLLERİNDEN ANLAMADIĞIMIZ İÇİN EKMEĞİMİZİ YERKEN SIRTIMIZDAN VURMA PLANLARI YAPTILAR BİLEMEDİK .. VE.. DİNSİZ SOYSUZ ŞEREFSİZ AVRUPADA A.(alçaklar) B..(birliği ) İCAT EDİLDİ BU SENARYO YİNE BİZİM ÜSTÜMÜZE YAZILDI VE OYNANIYOR.. BİZDE MEDENİYET İSLAM İKEN.. İNKAR YOLLARI MEDENİYET KABUL EDİLDİ.. İŞTE BU SAHTE OYUNLARA KAPILANLAR HEP HELAK OLDU SIRA BİZE GELDİ UYUMAYIN. CAMİLERİMİZ KAPANIYOR.. NAMAZ KILANLAR FİŞLENİYOR.. MİLLİYETÇİLER SİNSİCE ÖLDÜRÜLÜYOR..VATAN-İSLAM-ALLAH DİYENLER SUSTURULUYOR.. ALANYA’DA TURİZM ADINA DİNSİZLERE PEŞKEŞ İÇİN EZANLAR SUSTURULDU SORUYORUM SENDE SUSACAKMISIN ..?.. Mustafa Mete İSLAMOĞLU ( Mütefekkir/Yazar )

Leave a Reply

Your email address will not be published.